fbpx

17.03 veebiseminar: Investeerimine krüptosse ja maksud

Kas teadsid, et krüptokaardiga makstes pead maksma ka tulumaksu?

Mitmed platvormid pakuvad hetkel krüpto VISA kaarti, millega saab mugavalt maksta nagu tavapärasegi kaardiga.

Selliste kaartide kasutamisel tuleb arvestada sellega, et kui tehingu hetkel konverteeritakse virtuaalne valuuta FIAT-iks, käsitletakse sellist tehingut sellel hetkel virtuaalse valuuta võõrandamisena, mille puhul tuleb maksustada kasu vara võõrandamisest.

Ehk kui sügisel ostsid näiteks bitcoini hinnaga 9000 eurot ning nüüd ostad krüptokaarti kasutades selle bitcoini eest 40 000 euro väärtuses kaupu või teenuseid, on teenitud 31 000 eurot kasu, millelt tuleb tasuda tulumaksu 20% ehk 6200 eurot.

Sama on ka siis, kui tehingu hind on määratud krüptos. Ehk kui näiteks ostetakse sõbra käest auto, mille hinnaks on 1 BTC, on ülaltoodud näite puhul samuti auto ostja saanud 31 000 eurot maksustatavat kasu.

Praegune krüptoturg pakub kiiret ja suurt tootlust, mistõttu on oluline mõelda läbi, kuidas krüptosse investeerida, et maksud ei tuleks halva üllatusena.

Eriti ebameeldiv on veel selline olukord, kus krüptost krüptosse tehing tipus toob kaasa maksukohustuse, kuid tehing krüptost fiatisse turu kukkumisel kaasa kahjumi.

Tule kuula veebiseminari, kus räägin nii sellest, kui ka muudest olulistest maksunüanssidest, millega tuleb arvestada krüptosse investeerimisel.

Veebiseminaril käsitlen põhjalikult järgmisi küsimusi:

  • Kas investeerida eraisikuna, läbi Eesti äriühingu, mõne spetsiaalse konto, välismaise ühingu kaudu või muul viisil?
  • Kuidas maksustatakse järgmist ahelat: fiat – krüpto – krüpto – fiat või kaardiga tasumine?
  • Kui konto exchanges on eraisikuna, kas kasumi saab siiski suunata äriühingusse ilma maksukohustuseta eraisiku tasemel?
  • Kuidas toimub miningu maksustamine?
  • Kas exchange esitab info tehingute kohta ka maksuhaldurile?
  • Maksuresidentsuse muutumine ja tehingute mõju varasemas ja hilisemas residentsusriigis.
  • Lisaks veel mitmed praktilised näpunäited!

Registreeri siin

Otsi sündmust