fbpx

Kasuta ära kõik maksuvabastused

Kuigi ettevõtjad üritavad üldreeglina võimalikult vähe makse maksta, jäetakse praktikas sageli mitmed maksuvabastused kasutamata. Veebiseminaril vaatleme seda, milliseid maksuvabastusi Eesti maksusüsteem pakub, kuidas neid kasutada ning mis on erinevus lubatud maksuplaneerimise ja maksudest kõrvalehoidumise vahel.

Olen sellel teemal rääkinud ca 20 korda ning päris sageli küsitakse minu käest, et kas maksuvabastuste kasutamine on ikka eetiline? Seadusega ettenähtud maksuvabastuse kasutamine ei ole ka kuidagi taunitav. Vastupidi- iga kehtestatud maksuvabastuse taga on selge põhjus või soov, et ettevõtjad seda kasutaksid.

Näiteks tööandja poolt töötaja majutamise kulutuste maksuvabastuse eesmärk on soodustada tööjõu kättesaadavust ning võimaldada töö iseloomust tulenevalt tööandjal tasuda maksuvabalt töölepingu alusel töötava töötaja majutuskulud töö tegemise perioodil, s.t ajutiselt, põhilisest elukohast töö tegemise perioodiks eemal viibimise ajal. Soodsamate ning paindlikumate võimaluste loomine töötajate majutamiseks tööandja kulul muudab tööandjate ning töötajate koostöö efektiivsemaks ning edendab seeläbi majandust.

Veebiseminaril tulevad käsitlemisele järgmised teemad:

  • maksuvaba tulu;
  • autod ja transport (tööandja auto ja töötaja auto);
  • töötajate majutamine;
  • koolituskulud;
  • spordikulud;
  • lähetused;
  • vastuvõtukulud;
  • dividendid ja omakapitali väljamaksed.

Enamustel ettevõtetel on võimalus pakkuda töötajatele selliseid hüvesid, et nad ei soovigi rohkem palka. Ja maksukoormus on ka madalam, kui maksta sama hüve väärtus välja palgana.

Lisaks jätavad paljud ettevõtjad kasutamata ka mitmed maksuvabastused, mis kohalduvad kasumi jaotamisele või muudele omakapitalist tehtavatele väljamaksetele.

Seminari hinnaks on 119 eurot. Seminari salvestuse kestvuseks on ca 2h.

Marko Saag
Maksuekspert Marko Saag
Vandeadvokaat
Marko on tegelenud professionaalse nõustamisega üle 15 aasta, on avaldanud mitmeid artikleid ja raamatuid, töötab rahvusvahelise maksuõiguse lektorina ülikoolis ning esineb mitmetel seminaridel ja konverentsidel.
Hind
ARVE SAADAME PEALE REGISTREERIMIST
119
Sündmuse üksiksasjad